De zondagsbrief van zondag 30 september 2018

Diensten in De Ark
De voorganger van vandaag is ds. Geert Hovingh uit Zuidlaren.
Omdat onze eigen predikant ds. Peter Buikema zijn werk komende week nog niet zal hebben hervat is de voorganger op 7 oktober ds. Feike Volbeda, emeritus predikant in Groningen en ook bij ons bekend als de echtgenoot van ds. Marga Baas.

Orgelmuziek in de dienst
Voor de dienst: Wij moeten Gode zingen (Partita) - Willem Vogel (1920-2010)
Na de overweging, als voorspel op het aansluitend te zingen lied 713: Wij moeten Gode zingen (Voorspel) - Willem Vogel
Tijdens de inzameling van de gaven: Vervuld van uw zegen (Partita) - Theo Meurs (geb. 1959)
Na de dienst: Praeludium pro organo pleno con pedale obligato in g - Johann Peter Kellner (1705-1772)

Bijbelkring
Dinsdag 2 oktober beginnen we weer met de bijbelclub in de Groenesteinflat. Van 16.00 tot 17.00 uur bespreken we een bijbelgedeelte, dat op één van de (komende) zondagen in veel kerken gelezen wordt. U krijgt een papier met een uitleg van dat gedeelte. Nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Graag aanmelden bij J. van Loo, tel. 5535441.
Tot ziens,
Jan van Loo

Sam’s kledingactie
Dit najaar vindt de inzameling van gebruikte kleding, huishoudtextiel en schoenen plaats op zaterdag 6 oktober a.s.
U kunt dan uw zakken inleveren van

09.00 tot 11.00 uur bij De Ark aan de Haydnlaan en van
09.00 tot 12.00 uur bij de San Salvator Mariakerk aan de Hora Siccamasingel.

De zakken dienen goed gesloten en de schoenen per paar samengebonden aangeleverd te worden.
De opbrengst van de kleding komt ten goede aan het onderwijs in de crisisgebieden in de Centraal Afrikaanse Republiek. Een straatarm land geteisterd door burgeroorlogen. Veel gevluchte inwoners, structureel te weinig voedsel, onvoldoende schoon drinkwater en gezondheidszorg en tekortschietend onderwijs.
Het doel van de actie is om een bijdrage te leveren aan de wederopbouw en herinrichting van 18 basisscholen voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Om het onderwijs weer op gang te krijgen zijn goede scholen en schoolmaterialen nodig.
Verder wordt hulp geboden aan de dorpen waar de scholen staan en wordt het onderwijspersoneel ondersteund.
Uw gift in de vorm van kleding, huishoudtextiel en schoeisel doneren helpt hen. Alvast onze hartelijk dank namens Sam’s Kledingactie.
Ik ben u daarvoor zeer dankbaar.
Met vriendelijke groet,
Joke Renkema - Nonkes telefoon 050.5252788, mailadres Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

VDA
De VDA bijeenkomst zal zijn op dinsdag 9 oktober om half drie in De Ark. Spreker die middag is de heer De Geus. Hij vertelt ons over de geschiedenis van de plaggenhutten. Welkom allen.
In onze bijeenkomst van september hebben we besloten om een wijziging te brengen in de verjaardagbezoekjes. Onze mobiliteit gaat achteruit en daarom willen we gemeenteleden die tachtig jaar worden in het vervolg feliciteren met een kaart. Zo proberen we de bezoeken die we al hebben zo veel mogelijk te blijven brengen.
We hopen op uw begrip.
Gerda ten Berge.

Liedmiddag wordt liedavond
Op 14 oktober zou er een liedmiddag in De Ark zijn, gewijd aan nagelaten liederen van Herman Verbeek en afgesloten met een korte vesper. Omdat die middag ook de 4-mijl van Groningen gelopen wordt is De Ark slecht bereikbaar, terwijl er ook deelnemers zijn voor beide evenementen. Daarom wordt de liedmiddag een liedavond, wel op 14 oktober, maar van 7 tot 9 uur.

Gemeenteavond
In onze wijk waren we gewoon om eens per twee jaar een vrijwilligersavond te houden. Niet een avond waarop van alles moest, maar een voor de gezelligheid en om in een ontspannen sfeer met elkaar te eten, te zingen en iets anders recreatiefs te doen. De laatste keer was het ook samen met de Immanuelkerk.
Omdat we nu in ons laatste jaar als zelfstandige wijkgemeente verkeren willen we zo’n avond nogmaals houden, maar niet alleen voor de vrijwilligers, maar voor alle gemeenteleden van onze wijk. Eventuele partners zijn ook welkom. De datum is vrijdagavond 9 november. Noteer die alvast! Later volgt een lijst waarop u zich kunt opgeven.

Kees Bouwman
Geb. 15 augustus 1951. Overleden 23 september 2018.
Kees trouwde 3,5 maanden geleden met Truus. Ze leerden elkaar kennen op het Arkkoor.
Hij raakte in coma nadat hij van de trap was gevallen. Door de grote hersenbeschadiging kon hij niet meer ontwaken.
Vrijdag j.l. hebben we hem onder grote belangstelling begraven op de Selwerderhof na een dienst van danken en gedenken.

Agenda

zo apr 18 - 10:00 -
dienst in de Ark 18 april 2021
zo apr 25 - 10:00 -
dienst in de Ark 25 april
zo mei 02 - 10:00 -
dienst in de Ark op 2 mei
zo mei 09 - 10:00 -
dienst in de Ark op 9 mei
zo mei 16 - 10:00 -
dienst in de Ark 16 mei
zo mei 23 - 10:00 -
dienst in de Immanuelkerk op 23 mei
zo mei 30 - 10:00 -
dienst in de Ark 30 mei